Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Maratský lovecký pes

Více informací o plemeni Maratský lovecký pes

Inzeráty plemene Maratský lovecký pes

Pro plemeno Maratský lovecký pes není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Maratský lovecký pes

Maratský lovecký pes (Mahratta Greyhound)

Charakteristika

Maratský lovecký pes (Mahratta Greyhound) má v sobě vrozenou smělost. Je to odvážný pes, plný živosti a odhodlání, a především náruživý lovec. Na honu může rozvinout svoje možnosti, a to především sílu, rychlost a vůdcovské postavení.

Původ

Maratský lovecký pes (Mahratta Greyhound) byl vyšlechtěný v Indii a je velice těžké říci, čí krev koluje v jeho žilách. Je možné, že pochází od Saluki, ale také od jiných plemen indických loveckých psů nebo od nějakých jiných místních indických psů. S tímto řídkým, místním plemenem národnosti Mahratta, který se využívá k honu středně vysoké zvěře, se za hranicemi jeho domovského státu Maharaštra nesetkáme. Tento chrt pocházející z indického subkontinentu je menší než greyhound, ale větší než vipet.Vyskytuje se ve střední Indii,ve státě Maháráštra, východně od Bombaje. Je štíhlý, krátkosrstý a připomíná menšího, lehčího grejhaunda. Tento elegantní, ale odolný pes, který býval především loveckým plemenem, se dnes častěji používá pouze ke hlídání. V poslední době byl často křížen s dovozenými perskými chrty - salukami. Šlo přitom o jeho oživení, ale v odlehlejších oblastech, především jižněji, v Karnátace, stále najdeme čisté mudholy. Mudhola si místní lidé cení více než dalšího zdejšího chrta, Caravan Hounda, protože při lovu lépe snáší úporná odpolední vedra a při štvanici dokáže snáze měnit směr běhu.

Výchova

Výchova štěněte musí být založena na vzájemném respektu. Výchova štěněte musí být důsledná, měla by začít již od raného věku štěněte. Výchova musí být také založená na vzájemném respektu. Toto psí plemeno vyžaduje dostatek pohybu Je to aktivní a sportovně založený pes, který potřebuje pravidelný pohyb a pravidelnou zátěž a hodí se spíše pro sportovně založené majitele. Dožívá se průměrného věku 12 - 13 let, ale i déle.

 

Více informací o plemeni Maratský lovecký pes