Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Malý modrý gaskoňský honič

Více informací o plemeni Malý modrý gaskoňský honič

Inzeráty plemene Malý modrý gaskoňský honič

Pro plemeno Malý modrý gaskoňský honič není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Malý modrý gaskoňský honič

Malý modrý gaskoňský honič

Povaha plemene

Tito psi mají vřelou povahu. Co se týče jeho pracovních vlastností, malý gaskoňský honič má výborný čich, všestranné lovecké nadání a velmi krásný, poněkud hlubší hlas. Dobře drží stopu i ve špatném počasí a má velice elegantní styl. Navíc se dobře drží ve smečce a po staletí doprovází hlavně pěšího lovce se zbraní, což z něj činí ideálního psa pro loveckou kynologii. Tento pes má velice milou povahu, je přátelský a vřele miluje svého majitele. Výcvik není náročný, neboť je tento pes dobře ovladatelný a nemá touhu získat dominantní postavení.

Popis malého modrého gaskoňského honiče

Malý modrý gaskoňský honič je nazýván malým nikoli kvůli své velikosti, řadí se totiž mezi středně velké až velké psy. Malý neboli petit je proto, že jde o menší variantu velkého modrého gaskoňského honiče. Tento pes je na pohled vyvážený a ušlechtilý. Kohoutková výška psa je 52 - 58 cm, feny 50 - 56 cm. Poznáte ho podle širokého nosu, velice dlouhých tenkých uší (dosahují minimálně k jeho nosu), na krku má lalok. Souměrné, dobře stavěné a osvalené tělo končí poměrně dlouhým a tenkým ocasem, který je šavlovitě prohnutý. Pohybuje se lehce a vyrovnaně.

Srst je krátká, středně silná a přiléhavá. Zbarvení srsti je stříkané černě a bíle, odstín břidlicově modrý. Mohou se vyskytovat více či méně rozsáhlé černé plotny, ale nemusí. Oči musí být tmavé a sliznice a drápky černé.

Základní péče o psa

Tento honič potřebuje pravidelnou fyzickou zátěž. Chov je podmíněn absolvováním loveckých zkoušek. Pokud vás od pořízení takového psa odrazuje pouze tento fakt, zkuste se poohlédnout po nejbližším spolku zabývajícím se loveckou kynologií. Zajeďte se podívat, jak probíhá výcvik a co obnáší. Možná to nebude nic pro vás, možná se svým psem objevíte i novou životní vášeň.

Neuvažujete-li přímo o chovu, ale toužíte pouze po zajímavém a elegantním psu, který miluje společné procházky po lesích a loukách, pokud vám učaroval jeho pověstný okouzlující hlas, se zkouškami si starosti dělat nemusíte. Pro gaskoňského honiče složení zkoušky nepředstavuje velký problém, neboť většina disciplín je jeho parketou, přirozeností a také zábavou.

Historie plemene malý modrý gaskoňský honič

Malý modrý je úmyslně zmenšený velký modrý gaskoňský honič. Mají společný původ a jejich využití je také stejné. Modří psi se objevili ve středověké Francii. Není o nich mnoho zmínek, protože doba přála spíše větším psům určeným pro lov na koni. Nižší varianta je vhodná spíše k pěšímu lovu, tudíž nepůsobila dost vznešeně. Ačkoliv je tento honič považován za všestranného loveckého psa, lov králíků je jeho specialita a životní vášeň. Ještě nedávno plemeno stálo na pokraji vyhynutí. Dnes je velice oblíbené a ve světě nejoblíbenější lovecké plemeno francouzského původu.

Více informací o plemeni Malý modrý gaskoňský honič