Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Kromfohrländer

Více informací o plemeni Kromfohrländer

Inzeráty plemene Kromfohrländer

Pro plemeno Kromfohrländer není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Kromfohrländer

Kromfohrländer

Charakteristika

Kromfohrländer pochází z Německa a mezinárodně byl uznán až v roce 1955, proto je jedním z nejmladších německých plemen. Původně byl šlechtěn jako společenský pes. K tomuto účelu se chová i v dnešní době. Zároveň se u něj objevují lovecké pudy.  Byl vyšlechtěn křížením drsnosrstého teriéra a velkého vendéeského grifona.

Kromfohrländer je středně velký pes a délka jeho těla je mírně větší než jeho výška. Je velmi oddaný svému pánovi, k lidem je velmi přátelský a nikdy nebývá agresivní, ale k cizím lidem je nedůvěřivý. Je to vhodný pes k dětem. Srst Kromfohrländera se objevuje ve dvou variantách, a to drsnostrsté a hladkosrsté. Závažnou vadou u tohoto psa mohou být například světlé oči. Tento pes se průměrně dožívá 12-14 let. Kromfohrländer je jedno z nejmladších německých psích plemen. Jeho název je odvozen od regionu „krom Fohr“ v Severním Porýní–Vestfálsku, odkud pocházela první chovatelka plemene, Ilse Schleifenbaumová.

Srst

Srst plemene sestává z bílého podkladu, zdobeného znaky tmavě béžové, rezavé, nebo světle až tmavě hnědé barvy.

U hladkosrsté varianty srst těsně přiléhá k tělu, je hustá a hladká, bez bradky. Je nejdelší na uších, ve spodní oblasti krku a na hrudi. Ocas je dobře osrstěn. V kohoutku a na hřbetu dosahuje srst 7–8 cm a na bocích kratší, stejně jako u varianty druhé okolo 3 cm. Správně má mít výrazné osrstění na zadní straně hrudních končetin a stehen a naopak na obličeji a na tlamě je srst krátká.

U hrubosrsté varianty je srst hustá a drsná, s bradkou. Nejhrubší je na hřbetě a na končetinách. V kohoutku a na hřbetu není delší 6,5 centimetrů, na bocích měří pouze k 3 cm. Srst na uších je odpovídající typu srsti na zbytku těla.

Povaha

Přizpůsobivý, klidný a veselý společník (vhodný i do bytu), poněkud rezervovaný, ne však zlý, k cizím lidem. A v mladém věku s mírným loveckým pudem.[zdroj?]

Historie

Plemeno bylo mezinárodně uznáno v roce 1955. Temperament zdědil po svých předcích, drsnosrstém teriérovi a velkém vendéeském grifonovi, přestože také připomíná něco mezi retrívrem a bíglem, a to jak vzhledem, tak charakterem

Více informací o plemeni Kromfohrländer