Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Kishu-Inu

Více informací o plemeni Kishu-Inu

Inzeráty plemene Kishu-Inu

Pro plemeno Kishu-Inu není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Kishu-Inu

Kishu inu

Charakteristika

Kishu inu, nebo také kishu ken, je středně velký pes velice starého původu z Japonska. Jedná se o typické plemeno jednoho pána, případně jedné rodiny. Na svou smečku je zvyklý a změna mu dělá veliké problémy. Je to pes odvážný a hrdý, výborný lovec velice oddaný svému pánovi. Má silný lovecký pud, s tím je třeba počítat ve vztahu k domácím i volně žijícím zvířatům. S ostatními psy vychází dobře, ale občas se může snažit o dominantní chování. Vůči cizím lidem je ostražitý a dobře hlídá. Kishu inu je chytrý a přizpůsobivý, přivykne si na denní režim a pokud je mu dopřáno denně dost pohybu a zábavy, bude spokojený. Je totiž velice aktivní a vytrvalý a ke své spokojenosti fyzickou aktivitu potřebuje.

Péče

Péče o kishu inu není obtížná, v době línání je dobré pročesat mu srst a, samozřejmě , je nutné krmit ho kvalitní stravou.

Historie

Kishu Inu nebo také Kishu, Kishu Ken (紀州犬) je japonské psí plemeno, které pochází ze středně velkých psů, kteří žili v Japonsku v dávných dobách. Pojmenováno bylo podle horské oblasti Kishu (nyní Wakajama a Mie). Někdy si ho lidé pletou s plemenem Hokkaido, kvůli podobnému vzhledu. Původně byl Kishu Inu využíván k lovu divočáků a dokonce i jelenů. Proto je statečný, odvážný, vytrvalý a loajální ke svému majiteli. Tento oddaný společník je svým způsobem i takovým klidným mudrcem. K neznámým lidem však může být rezervovaný.

 

Více informací o plemeni Kishu-Inu