Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

King Charles Španěl

Více informací o plemeni King Charles Španěl

Inzeráty plemene King Charles Španěl

Pro plemeno King Charles Španěl není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni King Charles Španěl

King Charles Španěl

Povaha plemene

King Charles španěl je plemeno přítulné a velice si váží přítomnosti svého pána a celé rodiny. Samotu nemá rád. Tento pes potřebuje být denně v úzkém kontaktu se svým pánem, hrát si a mazlit se. Jakékoliv odloučení nese špatně. Je hravý, inteligentní a veselý. Dokáže se dobře přizpůsobit. King Charles španěl není nijak uštěkané plemeno. Ozve se pouze když se děje něco neobvyklého. S kočkami a zvířaty ze své domácnosti vychází dobře, pokud ale potká kočku ze sousedství může ji pěkně prohnat. Vztah king Charles španěla k ostatním psů bývá bezproblémový, jen může žárlit na jiné psy v domácnosti. Nerad se o svého pána dělí. K dětem se chová dobře, nesmí mu však ubližovat.

Popis plemene King Charles Španěl

Tento malý španěl má velkou klenutou lebku a velmi krátký čenich. Nos je černý, velmi krátký a otočený směrem k lebce. Oči jsou velké a tmavé, položené poměrně daleko od sebe. Dlouhé, dobře osrstěné uši jsou nízko nasazené a visící rovně podél lící. Krk není příliš dlouhý. Hřbet těla je krátký a rovný, hrudník má široký a hluboký. Ocas je dobře osrstěný. Končetiny jsou krátké a rovné, zadní jsou dostatečně osvalené. Tlapky jsou kompaktní a dobře osrstěné. Občas bývají prsty srostlé k sobě, tzv. "kopýtko" je typickým plemenným znakem. Srst je dlouhá, hedvábná a rovná, mírné zvlnění je přípustné. Plemeno se vyskytuje v těchto barevných variantách:

Black and Tan (BT) - černá s pálením. Na základní černé barvě jsou jasně označené tříslové znaky na hlavě, nohách, hrudníku, pod ocasem.

Ruby (RU) - Celkové sytě červené (kaštanové) zbarvení.

Trikolor (TR) - Základní barva je čistě bílá s dobře rozloženými černými skvrnami a pálením na hlavě, tlapách a pod ocasem.

Blenheim (BH) - Základní barva je bílá s kaštanovými skvrnami. Na hlavě je velmi ceněna kaštanová korunka neboli spot.

Více informací o plemeni King Charles Španěl