Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Kavalír King Charles španěl

Více informací o plemeni Kavalír King Charles španěl

Inzeráty plemene Kavalír King Charles španěl

Kavalír KCHŠ štěňata s PP

Kavalír KCHŠ štěňata s PP

Štěňátka barva BH+TR, předpoklad výborné povahy a pevného zdraví, odchovaná v rodině s dětmi, očkovaná a odčervená, čipovaná. Kupní smlouva samozřejmostí. Více info na http://www.zvitove.cz, email: zvitove@tiscali.cz, tel.: +420 723 542 613

Přidáno: 17.02.2015 09:23 | Kavalír King Charles španěl | Zlínský kraj

Výcvik pejsků na Praze 9

Výcvik pejsků na Praze 9

Pořádáme jarní kurz základní poslušnosti od 8. 3. 2015 v 16:00 hod. Kurz má 10 lekcí a učíte se s výcvikářem (má 40 let praxe), přivolání, aport, odložení, překážky, chůzi u nohy a pod. Nutno přihlásit předem!!

Přidáno: 16.02.2015 22:17 | Kavalír King Charles španěl | Hlavní město Praha

Kavalír King Charles španěl

Kavalír King Charles španěl

Kavalír King Charles španěl – zadám štěňátka s PP, v barvě RU a BT, po kvalitních, zdravotně sledovaných rodičích. Jen vážným zájemcům se zájmem o plemeno. Odběr koncem února 2015.

Přidáno: 05.01.2015 17:56 | Kavalír King Charles španěl | Jihomoravský kraj

Více informací o plemeni Kavalír King Charles španěl

Kavalír King Charles Španěl

Povaha plemene

Tento malý španěl je především psem společenským, ale díky svým schopnostem a vlastnostem se hodí téměř pro každého. Kavalír King Charles španěl má velmi poddajnou, tvárnou a přátelskou povahu, je přítulný, milý a oddaný. Velmi přilne ke svému pánovi a rodině, je trpělivý a shovívavý k dětem. S jeho výchovou nebývají žádné problémy. Jeho zvyk žít ve smečce mu dnes vyplňuje rodina, se kterou je rád v úzkém kontaktu. Jako výborný sportovec zvládne i dlouhé výlety a agility. Je to přátelský pes bez sklonu k agresivitě.

Popis kavalír king Charles španěla

Kavalír king Charles španěl má mezi ušima téměř plochou lebku. Velké, kulaté, tmavé oči nejsou příliš vystouplé, čenich je relativně dlouhý a směrem ke špičce se zužuje. Horní pysk lehce přesahuje přes spodní. Silné čelisti mají pravidelný a kompletní chrup, skus je nůžkový. Uši jsou vysoko nasazené, dlouhé se spoustou zvlněné srsti. Má dlouhý, lehce klenutý krk, plynně přecházející v krátký trup a rovný hřbet. Ocas je nesen mírně nahoru. Výška se pohybuje okolo 35 cm a váha je přibližně 5 - 8 kg. Srst je dlouhá, hedvábná a bez kadeří, lehké zvlnění je přípustné. Nápadné je bohaté osrstění uší, hrudi, končetin, ocasu a tlapek.

Barevné varianty

Black and Tan (BT) - Černá s pálením. Základní barva je černá, tříslově zbarvené znaky jsou nad očima, na lících, uvnitř uší, na hrudi, na končetinách a pod ocasem. Tříslová barva musí být jasná, bílé znaky jsou nežádoucí.

Blenheim (BH) - Bílá se sytě kaštanovými znaky. Na hlavě by měla být symetricky rozložená hnědá maska - kolem očí, část lící, celé hnědé uši, navíc jasně ohraničená oválná hnědá skvrnka (korunka) mezi ušima bývá velmi ceněná.

Ruby (RU) - Celkové, sytě kaštanové (červené) zbarvení. Bílé znaky jsou nepřípustné.

Trikolor (TR) - Tříbarevná. Na bílém základu jsou jasně ohraničené černé plotny. Hnědé znaky jsou nad očima, na lících, ve vnitřku uší, na vnitřních stranách zadních končetin a pod ocasem.

Základní péče o psa

Srst kavalíra je třeba cca 1x týdně vykartáčovat, zejména v oblasti uší a hrudníku, kde je srst delší. Zásadně se nestříhají ani netrimují (maximálně se pro výstavní úpravu zastřihují konečky srsti na tlapkách). Hodí se do bytu. Kavalír je vhodný jak pro starší osoby které mu nemohou věnovat tolik pohybu, tak i pro osoby sportovně aktivní - v této oblasti je maximálně přizpůsobivý. Není možné ho chovat celoročně v kotci. Výborně se snáší i s dalšími zvířaty v rodině.

Historie plemene Kavalír king Charles španěl

Podobné typy španělů můžeme dohledat již v 15. století. Důkazem jsou nesčetné malby, kde byli tito psi vyobrazeni po boku králů. A právě velkým příznivcem a chovatelem tohoto plemene byl anglický král Karel I., který se mu věnoval více než státnickým záležitostem a po kterém tito psi obdrželi jméno King Charles španěl. V té době byli daleko větší než dnes a měli delší čenich, ovšem tehdejší móda vyžadovala španěly menšího vzrůstu s kratším čenichem, proto se křížili s tehdy oblíbenými mopsy a tak původní vzhled téměř vymizel. Obrat nastal až okolo roku 1920, kdy Američan Roswell Eldridge nabídl peněžní sumu za vystavení King Charles španěla s dlouhým čenichem, vyobrazeného po boku Karla II. na van Dyckově díle. K oficiálnímu rozdělení plemen došlo v roce 1945, kdy byl také vypracován podrobný standard a uděleno před jméno Kavalír. Jeho obliba velmi rostla, avšak z důvodu příbuzenské plemenitby často docházelo k smrtelným srdečním chorobám a také se tím snížila průměrná délka života ze 14 na 9 či 10 let. V dnešní době podstupují psi veterinární prohlídku a při zjištění choroby jsou vyřazeni z chovu.

Více informací o plemeni Kavalír King Charles španěl