Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Jugoslávský planinský honič ( Černohorský horský honič)

Více informací o plemeni Jugoslávský planinský honič ( Černohorský horský honič)

Inzeráty plemene Jugoslávský planinský honič ( Černohorský horský honič)

Pro plemeno Jugoslávský planinský honič ( Černohorský horský honič) není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Jugoslávský planinský honič ( Černohorský horský honič)

Jugoslávský planinský honič (Montenegrin Mountain Hound)

Charakteritika

Jugoslávský planinský honič je vyrovnaného charakteru, je poddajný a důvěryhodný. Silně lne ke svému pánovi, snadno se učí novým věcem a také se lehce cvičí.

Balkán tvoří od dávných dob hranici mezi východní a západní kulturou a tak rovněž tamější honiči vznikli zřejmě smíšením východních a západních plemen loveckých psů. Geografická struktura tohoto území pak napomáhala vzniku malých národnostních skupin a také vzniku lokálních rázů psích plemen.

Historie

V době mezi 4. až 6, stoletím n.l. se zde začali usazovat Slované. Počínaje rokem 1354 se toto území dostalo do područí Turků. Všechny národy, které zde tak kdysi sídlily, po sobě zanechaly své stopy a také své psy. Impulsy pro čistý chov loveckých psů pak přišly do těchto zemí s Rakousko – uherskou monarchií. Tehdy důstojníci c. k. armády, mající zálibu v lovu, lovili zde s honiči, které přivezli z domova a také se naučili si cenit místních loveckých psů.

Popis

 Všichni jugoslávští honiči jsou poměrně větší a hmotnější, také o něco delší oproti výšce v kohoutku než švýcarští a rakouští honiči. Psi zde mají poměrně větší hlavy, uši mají širší a ne tak dlouhé a především ne dovnitř složené jako švýcarští a francouzští honiči. Jednotlivé standardy plemen mají relativně malé odchylky od plemeni k plemeni. Kromě pěti hladkosrstých, anebo spíše krátkosrstých variet jsou zde ještě dvě hrubosrsté.

Všichni Balkánští honiči jsou neúnavní lovci i v obtížném terénu. Používají se hlavně pro lov zajíců a lišek, jelenů a divočáků a to jednotlivě, v párech anebo trojicích. Vyzdvihuje se i jejich vhodnost při použití jako barváře.

Více informací o plemeni Jugoslávský planinský honič ( Černohorský horský honič)