Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Holandský tulipánový pes

Více informací o plemeni Holandský tulipánový pes

Inzeráty plemene Holandský tulipánový pes

Pro plemeno Holandský tulipánový pes není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Holandský tulipánový pes

Holandský tulipánový pes

(Hollandse Tulphond, Dutch Tulphond, Markiesje)

Povaha plemene

Holandský tulipánový pes neboli markýzáček je velmi společenský, milý a přítulný pes charakteristický svou chůzí. Díky této typické vlastnosti je často využíván k hlídání tulipánových plantáží, protože díky opatrnému našlapování nepoškozuje květy. K cizím lidem se chová nedůvěřivě, ale ke svému pánovi a příslušníkům rodiny se chová velmi přátelsky. Holandský tulipánový pes pochází z Trpasličího pudla, Kontinentálního toy španěla a možná také Bretaňského ohaře.

Popis Holandského tulipánového psa

Holandský tulipánový pes má hlavu střední velikosti, čenich zřetelně zašpičatělý, velmi dobře vyvinutý hrudní koš. Srst je delší a hedvábně měkká. Zbarvení je černé, někdy s bílými znaky. Výchova markýzáčka je vcelku snadná, neboť se dobře podrobuje výcviku. Velikost u kohoutku je 35 cm a váha v rozmezí 9 - 10 kg (váha a výška je u psa i u feny stejná). Dožívají se průměrného věku 12 – 14 let.

Holandský tulipánový pes (Dutch Tulphond) je též nazýván markýzáček. Je to velmi společenský, milý a přítulný pes, charakteristický svým opatrným našlapováním.

Více informací o plemeni Holandský tulipánový pes