Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Francouzský trikolorní honič

Více informací o plemeni Francouzský trikolorní honič

Inzeráty plemene Francouzský trikolorní honič

Pro plemeno Francouzský trikolorní honič není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Francouzský trikolorní honič

Charakteristika

Francouzský trikolorní honič je potomek starých francouzských honičů, jako jsou Normand a anglický Foxhound, kteří se příliš vzdálili od původních parforsních psů. Dnes se toto plemeno využívá jako smečkový pes pro hon na lišku nebo černou zvěř, či dokonce na jelena. Tito psi se vyznačují silným sociálním cítěním. Souvisí to s jejich způsobem života i způsobem lovu ve velké skupině. Poněvadž při lovu není možné, aby respektovali hranice revírů, jsou málo teritoriálně založení. Důležitá je i jejich schopnost se podřizovat a zařadit se do smečky podle potřeb lovce.

Poněvadž francouzský trikolorní honič má silně vyvinutý lovecký pud, není vhodným doprovodným plemenem. Tento honič má výborný čich a také vyvinutou atletickou postavu, která mu umožňuje běhat celý den. Dokáže pracovat mnoho hodin bez jediné přestávky, a bez problémů tak překonávat i několikakilometrové vzdálenosti. Francouzský trikolorní honič je velmi rychlý a v rodině, pokud je chován samostatně, se chová dost mile. Jeho výchova nečiní žádný problém, i když bude velmi obtížné vykompenzovat jeho lovecký pud jinými aktivitami a zaměstnáním. Péče o jeho hladkou a hrubou srst nečiní žádnému chovateli potíže.

Zvláštní nároky

Vzhledem ke své velikosti a původnímu poslání potřebuje obrovské množství pohybu, které mu však majitel ve stísněných středoevropských podmínkách jen stěží může poskytnout, protože má široký rozptyl a výchova k poslušnosti je velmi obtížná.

Užití

Byl používán k lovu malé zvěře ve smečkách: jeho úkolem bylo zvěř vyhledat, pronásledovat a štěkotem lovcům naznačit, kde se právě nachází. Dodnes výhradně pracovní pes, k jinému účelu, např. jako pes rodinný, se prakticky nevyužívá. Přispívá k tomu i fakt, že francouzští lovci ho do neloveckých rukou dávají jen neradi.

Výskyt

Velmi vzácný. Ve Francii je ještě tradičně ve smečkách držen v některých psincích, mimo zemi původu se s ním setkáváme i na největších výstavách jen ojediněle.

Možná záměna

S dalšími podobnými francouzskými honiči, od nichž se liší především větší výškou ve spojení s typickým trikolorním zbarvením.

Více informací o plemeni Francouzský trikolorní honič