Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Foxhaund

Více informací o plemeni Foxhaund

Inzeráty plemene Foxhaund

Pro plemeno Foxhaund není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Foxhaund

Foxhaund je tříbarevný pes. Foxhaund patří mezi tzv. honiče. Historie Foxhaundu se datuje až do 13. století a to v Anglii.

Foxhaund vzhled

Foxhaund má velmi dlouhý hřbet. Jeho srst je lesklá a ve většině případů v těchto barvách: černá, hnědá,bílá . Foxhaund výrazné velké oči. Výška dospělého Foxhaunda se pohybuje okolo 60 cm v kohoutku. Fenky jsou vždy o něco menší. Ocas Foxhaunda se ke konci zužuje. Foxhaund má také širokou hlavu a velké uši ,visící přímo dolů.

Foxhaund povaha

Foxhaund patří mezi velmi živé psi, jsou také hodně přátelští. Často však dokážou projevovat svou neposlušnost. Jejich majitel na ně musí být hned od začátku dostatečně přísný, jinak budou neposlušní. I proto se Foxhaund nedoporučuje do domácnosti. Není vhodný ani pro rodiny s dětmi. Foxhaund (Foxhound) se hodnotí jako temperamentní lovec, vždy připravený vytrvale pronásledovat svůj úlovek, klidně celý den a při jakémkoliv počasí.

Charakter

Foxhaund má silný hlas, ostrý čich, pevnou a odlonou konstituci a také dobře vychází s ostatními psy. Ačkoliv bývají zřídkakdy chováni jako domácí mazlíčci, jsou velmi společenští. Díky silnému hlasu se hodí také jako hlídači. Není snadné je vycvičit k poslušnosti, ale pokud jsou dobře vycvičeni, bývají věrní, milí a dobře naladění.

Péče

Foxhaund (Foxhound) potřebuje zajistit dostatek pravidelného pohybu a dlouhých procházek. Jeho srst udržujte čistou a pravidelně vyčesávejte gumovou rukavicí.

Více informací o plemeni Foxhaund