Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Eurasier

Více informací o plemeni Eurasier

Inzeráty plemene Eurasier

Pro plemeno Eurasier není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Eurasier

Eurasier je nejmladší německé plemeno uznané mezinárodní kynologickou federací FCI. Tento pes byl hned od začátku cíleně šlechtěn jako rodinný pes.

Historie

Zakladatel tohoto plemene Julius Wipfel v rokce 1960 spojil psy plemene Čau - Čau a Vlčího špice a po 12 letech základního chovu, vkřížil do tohoto plemene ( Vlčí Čau ) ještě Samojedy. A tím získal přívětivost tohoto plemene a to přineslo očekávaný úspěch.  Je to pes s přirozenou stavbou těla, vynikající přizpůsobivostí a sociálními schopnostmi svého prapředka vlka. Nové plemeno bylo v roce 1973 přejmenováno na ,, Eurasier " a ve stejném roce bylo uznáno FCI. Název Eurasier poukazuje na původ výchozích plemen Evropy - Asie  .  

Charakteristika

Je  to pes hezkých barev podobný Velkému špicu, atraktivní a svým zjevem budící respekt, klidný a vyrovnaný v povaze s vysokým prahem vzrušivosti. Po  čtyřiceti letech chovu Eurasierů máme fascinujícího psa, pevné povahy, který je schopen výborně se přizpůsobit domácím poměrům, je vhodný pro chov na statcích, i v bytech a je  schopen se  dobře  sžít s podmínkami moderního prostředí. V rodině se cítí dobře a pro děti je dobromyslným přítelem.

Povaha plemene

Tento pes bude vynikajícím, klidným a poslušným přítelem při dodržení jediné podmínky. Eurasier miluje svého pána, jeho rodinu a děti. Touží být proto co nejblíže všemu, co se v rodině děje, touží být její součástí. Ze stejného důvodu jej naprosto nelze doporučit k venkovním odchovům. Eurasier také bez větších potíží velice dobře vychází s ostatními psy nebo dalšími zvířaty. Jeho výchova a výcvik nesmí být veden tzv. tvrdou rukou, je to citlivý pes.

Popis eurasiera

Eurasier je středně velký špicovitý pes s mohutnou postavou a výraznýma ušima. Srst má tento pes středně dlouhou a volně přiléhající. Navíc má i hustou a vlnatou podsadu. Toto plemeno může mít téměř všechny barevné variety s výjimkou čistě bílé, skvrnitě bílé a játrově hnědé. Minimální kohoutková výška psů je alespoň 52 cm, feny by měly měřit nejméně 48 cm v kohoutku. Trup eurasiera je mohutné a viditelně delší než-li kohoutková výška. Hřbet je rovný a široký, ocas je středně silný, kulatý a stáčí se k jedné straně. Hruď je hluboká, ale břicho je silně vtažené. Přední končetiny má tento pes rovné, zadní jsou zaúhlené. Hlava je klínovitá, přičemž lebka i tlama jsou přibližně stejně dlouhé. Čenich je typicky „špicovitý". Dominantním znakem hlavy jsou vysoko posazené a výrazně vzpřímené a vyčnívající uši. Eurasier má oči mandlového tvaru, mírně šikmo položené.

Základní péče o psa

Mohutná, hustá srst tohoto plemene vyžaduje poměrně časté pročesávání, jinak se mohou začít vytvářet nevzhledné spletence chlupů. Výchova eurasiera není náročná, majitel ale musí postupovat se vší důsledností a s dostatečnou srozumitelností svých povelů. Eurasier si nevystačí s krátkou procházkou - procházky by měly být raději delší s možností volného běhání, které dává psům šanci k vybití značného množství energie. Eurasier se ale na druhou stranu nikdy od svého pána příliš nevzdálí. Jeho velkou radostí je aportování.

 

Více informací o plemeni Eurasier