Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Dutch Partridge Dog

Více informací o plemeni Dutch Partridge Dog

Inzeráty plemene Dutch Partridge Dog

Pro plemeno Dutch Partridge Dog není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Dutch Partridge Dog

Dutch Partridge Dog (Drentsche Patrijshond) je vzácné plemeno, ne široce známé i ve své zemi původu, Nizozemsku, přestože kluby pracují v Dánsku a Norsku, a malý počet amerických chovatelů nedávno zavedli psa do Spojených států. Drentsche Patrijshond, také známý jako Drentse Partridge Dog nebo holandské Partridge Dog , má nějakou podobnost k kokršpanělům a setterům.Tento pes je často používán k lovu slepic bažantů  a přizpůsobí sestejně dobře na poli nebo bažiny.

Vzhled

Platná barva je bílá s hnědými nebo oranžovými značkami. Tříbarevný, s přídavkem pálením, je přípustná. Jednobarevnost je přípustná, ale obecně méně žádoucí. Velikost: 55-63cm (22. až 25. v).

Historie

Drentsche Patrijshond vznikl v 16. století z Spioenen (nebo Spanjoelen), který přišel do Nizozemí přes Francii od Španělska, odkud kategorie španěl. V Nizozemsku, tito psi byli zváni koroptví  psi. Ve východních částech země, zejména v provincii Drenthe, pes byl držen čistokrevný. Plemeno bylo oficiálně uznáno Raad van Beheer op Kynologisch Gebied v roce 1943, ačkoli jeho přítomnost byla viditelná po staletí, včetně holandských mistrů malby (viz Rijksmuseum on-line portréty Vermeer, Rubense, et al.)

Charakter

Ačkoli toto plemeno vykazuje silný lovecký instinkt v této oblasti, a může být docela řízený, tito psi mají tendenci být více uvolnění doma, než mnozí z loveckých plemen. Jsou silně připoutáni k rodinným příslušníkům, loajální, zvláště s dětmi.

Více informací o plemeni Dutch Partridge Dog