Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Curly Coated Retriever

Více informací o plemeni Curly Coated Retriever

Inzeráty plemene Curly Coated Retriever

Pro plemeno Curly Coated Retriever není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Curly Coated Retriever

Popis

Curly je velmi elegantní a půvabný pes. Je nejvyšší z retrieverů, ideální výška pro psy je 68,5cm (27 palců) a pro feny 63,5 cm (25 palců). Typickým znakem plemene je jejich kudrnatá srst, která je neprostupná pro vodu a je tvořena spoustou malých, výrazných, pevně stočených kudrn. Obličej a přední části nohou jsou pokryty rovnými chlupy. Barva srsti je černá nebo játrová. Jeho pohyb má působit dojmem sehrané síly a půvabu. Při pohledu zepředu či zezadu se přední nohy nestáčí ani ven ani dovnitř, zadní nohy se nekříží. Stehna jsou silná, dobře vyvinutá, končetiny mají přiměřené úhlení.

Curly je silný a odolný, rychlý a mrštný, sebevědomý a vyrovnaný, velmi inteligentní a aktivní pes, se „smyslem pro legraci“.

Je to okouzlující a milý rodinný společník, starostlivý a oddaný, pozorný a vstřícný ke své rodině a přátelům, ale také odhodlaný a vytrvalý lovec.Protože je velmi inteligentní a má nezávislou povahu, může být občas trochu tvrdohlavý. Od ostatních retrieverů se liší i tím, že je odměřený a chladný k cizím lidem. Ale jeho nezávislost a vyrovnanost nesmějí být zaměňovány s plachostí a nedostatkem ochoty. Naopak plachost a bojácnost jsou chybou a jsou naprosto nežádoucí! Zemí jeho původu je Anglie, ale původ není zcela známý. Je to proto, že v počátcích se psi chovali záměrně pro určité využití a tak docházelo ke křížením, aby pro tento účel bylo dosaženo co nejlepšího výsledku. Do křížení curlyho bylo použito několik plemen, která se využívala pro přinášení. Některá z nich již dnes neexistují (Large Rough Water Dog, Lesser Newfoundland,..), jiná existují dodnes (Irish Water Spaniel, Wetterhound, Barbett, Poodle).

Historie

Psími historiky je CCR označován jako jedno z nejstarších plemen psů – přinašečů, v Anglii to zřejmě bylo první plemeno, které bylo využíváno speciálně jak přinašeč. První psané zmínky o tomto plemenu pocházejí z r.1803, poprvé byl předveden ve výstavním kruhu v r.1860, chovatelský klub byl založen v r.1896 a standard tohoto plemene byl uznán v r.1913. V té době byl curly velmi populární a rozšířený. Bohužel válečná léta velmi zredukovala jejich počet (v r.1919 bylo v Anglii registrováno jen 5 chovných jedinců). Po obnovení chovné základny došlo v 50. a 60.letech 20.stol. k aktivnímu chovu, počty curlies rapidně vzrostly a začali se exportovat do Austrálie, USA, Skandinávie.

 

Více informací o plemeni Curly Coated Retriever