Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Continental toy spaniel

Více informací o plemeni Continental toy spaniel

Inzeráty plemene Continental toy spaniel

Pro plemeno Continental toy spaniel není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Continental toy spaniel

Historie:

 

Podle jedné staré legendy je papillon potomek španělského trpasličího španěla ze 16. století. Dlouhá srst a jeho vzhled napovídají, že papillonovi předci pocházeli z krve severských špiců.  Na druhé straně je známá i verze, která tvrdí, že papillon je vlastně epanioez z Belgie, oblíbenec královského dvora. Papillon byl v 17. století velmi populárním plemenem ve Francii, kde ho mnozí umělci, jako např. Peter Paul Rubens nebo van Dyck, zvěčňovali na svá plátna. Toto plemeno se stalo také oblíbencem Marie Antoinette a Madame de Pompadour.

 

Vzhled

Papillon je plemeno malých společenských psů. Tento psík má harmonickou stavbu těla a jeho kůže je pokryta dlouhou srstí. Papillon hrdě drží své tělo a má lehký, elegantní pohyb. Délka jeho těla je o něco delší, než jeho výška v kohoutku, která je většinou okolo 28 cm. Plemeno se podle hmotnosti rozděluje do dvou kategorií. První katergorie zahrnuje jedince jejichž hmotnost je menší než 2,5 kg. Do druhé kategorie patří feny od 2,5 kg až  5 kg a psi od 2,5 kg do 4,5 kg. Charakteristická zvláštnost u tohoto malého psíka je, že má nádherné uši, které jsou podobné křídlům babočky.  Jsou posazeny dosti daleko od sebe, takže odhalují mírně kulatou lebku, na bývá bílá, úzká, zřetelně vymezená lysinka. Phalene je varianta papillona se zavěšenýma ušima. Papillon má lesklou, bohatou,  vlnitou srst, která není při dotyku příliš měkká. Někteří psi mají srst 7,5 cm dlouhou a pramínky na ocasu mohou být až 15 cm dlouhé. Na krku je srst delší a vytváří límec a náprsenku, na zadní straně stehen vytváří srst bohaté „kalhotky“. Papillon může mít jakoukoli barvu na bílém základu.

Využití a povaha

U nás je toto plemeno málo známé a lidé si jej často pletou např. s kříženci čivavy a špice. Papillon je zvídavý, hrdý a sebevědomý psík, který se dobře snáší s ostatními psy.  Má živou, elegantní povahu a je snadno vycvičitelný. Hodí se k dětem i do městské zástavby. Je to velmi dobrý hlídač, který si chrání svoji rodinu. Jelikož je papillon společenský pes, špatně snáší celodenní pobyt o samotě. Plemeno je vhodné i pro dnes moderní agility.

Péče

Údržba jeho dlouhé srsti není příliš náročná. Papillona stačí česat 1 - 2x týdně, pokud právě nelíná. Tento psík miluje pohyb a svému pánovi bude vděčný za každou procházku. Jako většina malých plemen má i papillon sklony trpět vykloubením čéšky. Průměrná délka jeho života je 13 - 15 let.

Více informací o plemeni Continental toy spaniel