Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Chesapeake Bay Retrívr

Více informací o plemeni Chesapeake Bay Retrívr

Inzeráty plemene Chesapeake Bay Retrívr

Štěňata Chesapeake Bay Retriever

Štěňata Chesapeake Bay Retriever

CHS from Hofion nabízí k odběru nádherného dvouměsíčního pejska jménem Dasty po výstavně úspěšných rodičích. Je velmi aktivní, zvídavý, absolutně nebojácný, miluje kontakt s lidmi. K odběru ihned nebo po dohodě s PP, petpassem, naočkovaný, odčervený. Chesepík je velmi přátelské plemeno podobné labradorskému retrieverovi, je však temperamentnější, samostatnější a navíc je to vynikající hlídač. Může být celoročně venku. Je velmi vhodným rodinným psem, ale vyžaduje aktivní a důsledný přístup. Naše štěňátka vyrůstají uprostřed rodiny a je jim věnována max.péče. Návštěvy zájemců vítány. S čímkoliv rádi poradíme a s novými majiteli zůstáváme v kontaktu. Příznivá cena. Vše o něm, sourozencích, rodičích atd. na http://honeydog.sweb.cz, tel. 724 280 626, e-mail monikaschmidtova1@seznam.cz.

Přidáno: 07.05.2015 12:04 | Chesapeake Bay Retrívr | Zlínský kraj

Chesapeake bay retriever štěňata

Chesapeake bay retriever štěňata

CHS from Hofion zadá štěňátka - fenky s PP z vynikajícího vrhu. Oba rodiče nádherní jedinci s vyrovnanou povahou - matka JCH CZ a SK, CH CZ, SK a PL, klubová vítězka BOB od paní Baldwin z CHS Pond Holow, PZ I.c. res CACT. Otec JCH CZ a A, CH HR, World Club Junior Winner 2012, klubový a národní vítěz. Oba mají DKK, DLK 0/0. U štěňat je předpoklad exkluzivního exteriéru, přátelské povahy a gen.zdraví, a to nejen po rodičích, ale i po prarodičích pocházejících ze zahraničí. Budou vhodná pro chov, pro práci nebo jen jako mazlíčci. Chesepík je velmi přátelské plemeno podobné labradorovi, je však temperamentnější, samostatnější a navíc je to dobrý hlídač. Může být celoročně venku. Je velmi vhodným rodinným psem, ale vyžaduje aktivní přístup. Naše štěňátka vyrůstají uprostřed rodiny a je jim věnována max.péče. Návštěvy zájemců vítány. S čímkoliv rádi poradíme a s novými majiteli zůstáváme v kontaktu. K odběru 1.5. Více na http://www.honeydog.sweb.cz

Přidáno: 02.04.2015 08:22 | Chesapeake Bay Retrívr | Zlínský kraj

Více informací o plemeni Chesapeake Bay Retrívr

Chesapeake Bay retriever (Chesapeake Bay retrívr)

Povaha plemene

Jako všichni retrívři i chesapeake bay retrívr miluje svou rodinu, miluje děti a i k cizím lidem se chová poměrně srdečně - jsou-li vítáni. Je to také energií nabitý, inteligentní a velice charakterní pes. Přesto může vystoupit i jedna z jeho méně vyhledávaných vlastností - snaha o dominanci (především u psů) a také určitá tvrdohlavost a svéhlavost. Při práci je chesapeake bay retrívr velice houževnatý až tvrdý. Přestože se jedná o v podstatě laskavého psa, chesapeake bay retrívr je velmi ostražitým a spolehlivým ochráncem.

Popis chesapeake bay retrievera

Plemeno se vyznačuje středně vysokou až vyšší a poměrně mohutně stavěnou postavou, avšak bez známek hrubosti. Srst chesapeake bay retrívra je zcela charakteristická svým rounovitým, mírně zvlněným vzhledem. Srst se dělí na jemnou podsadu a svrchní krátkou srst - ta může být na ocase a zadních nohou delší, avšak v žádném případě nesmí být kudrnatá. Z barev jsou povoleny všechny odstíny hnědé od tmavě hnědé, přes tzv. barvu „mrtvé trávy" až po zcela bledě hnědou barvu. Bílý znak na hrudi je povolen, ale není žádoucí.

Základní péče o psa

Tento druh retrívra má zvláštní srst, která je mastná a přirozeně odpuzuje vodu. Z toho důvodu není žádoucí psa často koupat a zvláště pak šamponovat. Stejně tak není doporučeno česání a kartáčování, protože srst by zplstnatěla. Péče o srst by tedy měla být spíše skromná a raději „nechemická". Chesapeake bay retrívr dospívá později, zhruba až ve věku dvou let. Jeho temperament je až do této dospělosti značně bouřlivý, proto tento druh retrívra vyžaduje velkou trpělivost, včasnou socializaci a přiměřený výcvik.Vzhledem k pozdnímu dospívání se chesapeake bay retrívr učí poněkud pomaleji, výchovu, socializaci a výcvik není možné uspěchat, naopak je nutné zachovat nejvyšší trpělivost, protože jen tak je možné získat extrémně poslušného kamaráda, mnohem poslušnějšího, než jsou mnohá jiná plemena, která se touto schopností tradičně chlubí. Ideální je proto majitel vyrovnané povahy s přirozeně vyšší autoritou, kterou bude pes ochoten akceptovat. Důležitý je také dostatek pohybu - chesapeake bay retrívr bude nejšťastnější u majitele, který mu bude moci dopřát lovecký výcvik a lov.Ze všech výše popsaných důvodů se chesapeake bay retrívr na rozdíl od jiných retrívrů nehodí pro nezkušené chovatele a pro chovatele bez loveckých, případně sportovních ambicí.

Historie plemene chesapeake bay retrívr

Původní zemí tohoto plemene jsou Spojené státy americké, ale jeho naprosté počátky jsou poněkud neprůzračné. Chesapeake bay retrivr vznikl údajně křížením dvou menších štěňat novofundlandského psa, která panu Georgi Lawovi věnoval kapitán britské armády, se psy dalších, místně příslušných loveckých plemen. Proto byl chesapeake bay retrivr již od počátku používán jako lovecký pes, zejména v těžko přístupných a bažinatých terénech. Jeho jméno je odvozeno od pobřeží Chesapeake,

Více informací o plemeni Chesapeake Bay Retrívr