Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Český teriér

Více informací o plemeni Český teriér

Inzeráty plemene Český teriér

Český teriér s PP

Český teriér s PP

Prodám pejska- Českého teriéra s pp narozen 11.2.2012 -šedé barvy. Pejsek má průkaz původu, europas, je tetovaný, čipovaný, očkovaný(další očkování v roce 2015). Cena dohodou.

Přidáno: 09.12.2014 20:25 | Český teriér | Jihomoravský kraj

Český teriér- kříženec

Český teriér- kříženec

Darujeme krásné štěňátko křížence českého teriéra (otec český teriér s pp, matka český teriér s jezevčíkem) do dobrých rukou narozena 27.7.2014 máme už jen jednoho kluka cena 1000, -Kč (což je cena za veterinární péči), takže pejsek zadarmo, jen veterinární peče- pravidelné odčervování a očkování.

Přidáno: 09.12.2014 20:21 | Český teriér | Jihomoravský kraj

Více informací o plemeni Český teriér

Úvod

Základy chovu českého teriéra položil po 2. světové válce pan František Horák z Klánovic. Chtěl vyšlechtit nízkonohého, loveckého psa s nenáročnou srstí a dobře ovladatelnou povahou. Jako výchozí plemena použil sealyham teriéra a skotského teriéra. V roce 1959 byly poprvé jeho odchovy vystaveny na výstavě pod jménem český teriér a v roce 1963 bylo plemeno uznáno FCI. V současné době se chová snad v celém světě od Japonska přes Velkou Británii až po USA.Dnes je český teriér zařazen do FCI sk. č.III, mezi nízkonohé teriéry. Na seznamu plemen FCI jej lze najít pod číslem standardu 246. Od většiny svých teriérských příbuzných se ale v řadě exteriérových znaků a do určité míry i v povaze liší.

Popis

Český teriér je elegantní a ušlechtilé plemeno obdélníkového rámce. Kohoutková výška psů by neměla přesáhnout 29 cm, fenky jsou cca o 2 cm menší. Lehce klínovitá hlava je ozdobena vousem. Ucho je malé, překlopené a výborně chrání zevní zvukovod. Velmi typická je horní linie těla s lehce klenutými bedry a zádí. Srst je jemná, ale pevná, vyskytuje s v barvě modrošedé a kávové a povoleny jsou žluté, šedé nebo bílé znaky na hlavě, prsou, hrudníku, končetinách a břiše. Srst se upravuje stříháním a má z pohledu majitelů psů jednu velkou výhodu, nelíná. V porovnání s jinými teriérskými plemeny má český teriér klidnější povahu. Zcela postrádá sklony ke rvavosti a výborně se snáší s ostatními psy v domáctnosti. Vůči cizím lidem je lehce rezervovaný, vlastní rodinu včetně dětí ale miluje a uctívá. Jeho velkou výhodou je výborná ovladatelnost. Český teriér patří mezi nízkonohá plemena, mrštnost mu ale určitě nechybí. Po svých předcích si přinesl výrazné vlohy pro práci loveckého psa a jako lovecké plemeno byl také šlechtěn. Výborně se uplatňoval např. při dosledu spárkaté zvěře a poradil si i s několik hodin starou stoupou. Dnes je český při výkonu práva myslivosti využíván ojediněle. Spíše se řadí mezi společenská plemena a patří ke psům, kteří najdou uplatnění v rodinách s dětmi, u sportovně založených mladých lidí a u kategorie seniorů. Možná mu chybí temperament ostatních teriérů, nechybí mu ale schopnost dělat svým majitelům radost.

 

Více informací o plemeni Český teriér