Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Burgoský perdiquero

Inzeráty plemene: Burgoský perdiquero

Popis plemene: Burgoský perdiquero

Burgoský perdiquero byl vyšlechtěn v 16. století pro všechny způsoby lovu, především pak k honu silné zvěře. V dnešní době se využívá na lovy zajíců a koroptví a chová se i jako společník. Jeho předci jsou středověcí lovečtí psi. Postupným šlechtěním se vzhled tohoto psa ustálil.

Burgoský perdiquero je silný, svalnatý pes. Jeho srst je krátká, hladká a jemná. Je to velmi přátelský a poslušný pes. Povely svého pána poslouchá na slovo, svému pánovi je naprosto oddaný. Burgoský perdiquero je vynikající lovec. Jeho povaha je vyrovnaná, je přirozeně inteligentní.

 

Charakteristika plemene: Burgoský perdiquero

Anglický název : Perdiquero de Burgos, Spanish Pointer

Standard FCI:  III. – Ohaři ( stavěči ). Sekce 1.1 - ohaři kontinentální krátkosrstí.S pracovní zkouškou

Oficiální zkratka v ČR :  BUP

Číslo standardu:  90 / 26.05.1982 (Španělsko)

Původ

Plemeno bylo vyšlechtěno ve Španělsku v 16.století Jeho předky byli pravděpodobně středověcí lovečtí psi. Ve Španělsku se hony především s krátkosrstými chrty, kteří mají charakteristický postoj, staly velice populárními. Předci tohoto plemene byli těžší tělesné stavby a vypadali méně elegantně. Křížením s anglickým pointerem se však jejich vzhled patřičně změnil. Jestliže se plemeno dříve využívalo zásadně k honu silné zvěře, v současné době se využívají pouze na zajíce, koroptve a jiné ptáky.

Popis

Urostlý, silný pes s velkolepými loveckými vlastnostmi. Výška v kohoutku je 51 až 61 cm, hmotnost asi 25 až 39 kg. Hlava je pěkně utvářená, trup je kompaktní, končetiny jsou silné. Uši jsou svěšené a ocas je krátký. Délka těla se má co nejvíce přibližovat výšce v kohoutku. Srst má krátkou a jemnou, se zřetelným závěsem na krku. Zbarvení je písečné s bílým nádechem, na hlavě s hnědou plochou, která přechází na tělo v hustých tečkách.

Výška

Pes má v kohoutku 62 až 67 cm.

Fena má v kohoutku 59 až 64 cm.

Váha

Musí odpovídat rozměrům.

V rozmezí 25 až 39 kg.

Srst

Krátká, hladká a jemná, se zřetelným závěsem na krku. Zbarvení je písečné s bílým nádechem, na hlavě s hnědou plochou, která přechází na tělo v hustých tečkách. Na hlavě a uších jemnější.

Charakter

Poslušný, přátelský a nadaný pes. Povely i příkazy velmi dobře poslouchá. Je to vynikající lovec, který nejenže zvěř přináší klidně přímo z vody, ale rovněž v členitém terénu pracuje nad očekávání výborně. Je to příjemný společník a všeobecný miláček. Burgoský perdiquero je otužilý pes s velice vyrovnanou povahou, vrozenou poslušností a inteligencí.

 

 

Inzeráty plemene: Burgoský perdiquero