Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Bruselský grifonek

Více informací o plemeni Bruselský grifonek

Inzeráty plemene Bruselský grifonek

Grifonek, Brabantík na prodej

Grifonek, Brabantík na prodej

Nabízíme na prodej krásná štěňátka Bruselských grifonků a Brabantíků, po výstavně úspěšných rodičích, miminka jsou odchovaná v bytě, očkovaná, čipovaná, odčervená, socializovaná...k novým páníčkům dostanou startovací balíček, PP, EU pas a kupní smlouvu. Chovatelský servis. Odběr v Praze, cena od 12.000 Kč. www.grifonek.eu

Přidáno: 21.04.2015 11:39 | Bruselský grifonek | Hlavní město Praha

Bruselský grifonek, veselá, přátelská, společenská

Bruselský grifonek, veselá, přátelská, společenská

Grifonek bruselský, Gorgona, krásná fenečka s průkazem původu FCI a europasem, plně očkovaná, čipovaná, odčervená, nar. 1.9.2014. Malej ďáblík, čeká na svoji novou rodinku. Nejlépe takovou, kde již nějací grifonci nebo brabantíci jsou, nebo alespoň kočička, aby mohla pokračovat v rošťárnách jako v domácí smečce. Otec, černý belgický grifonek Aray Perfect Bet, matka belgický grifonek Ananke Kacafírek. Odběr ihned. Cena dohodou! Bližší informace a foto : http://www.megavampir.wbs.cz Kontakt : megavampir@gmail.com Mobil : +420797993183

Přidáno: 29.12.2014 13:28 | Bruselský grifonek | Jihočeský kraj

Více informací o plemeni Bruselský grifonek

Bruselský grifonek a jeho povaha

Toto psí plemeno je velmi živé, inteligentní, společenské, zároveň také vytrvalé a citlivé. Je velmi oddáno svému pánovi a jeho rodině, s ostatními domácími mazlíčky se také velmi dobře snáší. Belgický grifonek má velké nadání rychle se učit novým věcem, proto není jeho výchova složitá. Také je vhodný na psí sporty. Svým vzhledem je velmi podobný plemenům bruselský grifonek a brabantík, od kterých se liší zejména délkou a zbarvením srsti. Obvykle se dožívá vysokého věku (nad 15 let).

Povaha plemene

Typickým znakem povahy bruselského grifonka, belgického grifonka a brabantíka je jejich zvědavost, se kterou bedlivě a bez ustání sledují vše, co se kolem nich děje. Vztah těchto pejsků k rodině je víc než oddaný, často svého pána sledují doslova na každém kroku. S dětmi si rozumí obvykle bez problémů, další psy, nebo zvířata v rodině tolerují. Cizí návštěvu ohlásí štěkotem, ale jakákoliv agrese je jim zcela cizí. Vzhledem k jejich vrozené inteligenci a poslušnosti neskýtá jejich výchova obvykle žádné trable.

Popis grifonka a brabantíka

Malí, ale silní a dobře osvalení psi s různou srstí.                                                  

Belgický  grifonek má tvrdou, ježatou a středně dlouhou srst, její barva je černá, nebo černočervená.

Bruselský grifonek je rovněž majitelem ježaté a tvrdé, středně dlouhé srsti, ovšem vbarvě liščí červeně s černým nádechem na čenichu a bradě.

Brabantík má srst krátkou, v červené, eventuelně v černotříslové barvě.Kohoutková výška není součástí plemenného standardu, nejobvyklejší výška je ale cca 28 cm.

Tělesná stavba 

bruselského grifonka, belgického grifonka i brabantíka se vyznačuje určitou podsaditostí - hruď je současně široká i hluboká. Ocas je kupírovaný a je nošen vysoko. Končetiny jsou přibližně středně dlouhé, rovné a spíše rovnoběžné. Hlava je kulatého rázu, značně široká, čenich je mimořádně krátký a tupě zakončený. Uši jsou polovztyčené, krátké, vysoko nasazené a ohnuté zpět dopředu. Oči mají tato plemena nápadně velké, kulaté a dalece posazené. Typickým znakem všech tří plemen je předkus.

Základní péče o psa

Srst malého brabantíka žádnou zvláštní péči nevyžaduje, u bruselského grifonka a belgického grifonka je srst nutné alespoň dvakrát týdně prokartáčovat a minimálně dvakrát ročně ji trimovat (ručně vytrhávat). Výchova je ve všech třech případech v zásadě snadnou záležitostí, jen je třeba respektovat citlivou duši těchto plemen. Stejně tak všechna tři plemena vystačí s průměrnou dávkou pohybu, někdy dokonce postačí celodenní volný pohyb po oploceném pozemku.

U hrubosrstých grifonků je důležité pravidelně odstraňovat chloupky vyrůstající v koutcích očí - mohly by pochopitelně podráždit, nebo dokonce poškodit oční bulvu. bruselský grifonek, belgický grifonek i brabantík potřebují v případě, že se účastní výstav psů, mnohem větší péči a starostlivost o dokonalý vzhled srsti. Přestože by jejich tělesná konstituce mohla svádět k opačnému úsudku, jsou všechna tři plemena velice obratná, a protože se i snadno a rychle učí, je možné absolvovat s nimi kurzy obratnosti, nebo je naučit i vysloveně varietním kouskům.

Více informací o plemeni Bruselský grifonek