Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Belgický ovčák

Více informací o plemeni Belgický ovčák

Inzeráty plemene Belgický ovčák

Hravý Ozzy hledá nový domov

Hravý Ozzy hledá nový domov

kříženec belgického ovčáka a německé dogy, pes, narozen 06/2013, 65 cm, 28 kg. Ozzy byl do útulku přivezen z obce Veltrusy. Je milý, kontaktní, velmi hravý a na vodítku chodí dobře. Vhodný do domku se zahradou. Vhodný k dětem. Nachází se v útulku Lesan v Kralupech n/Vlt. Více informací na utulekkralupyinzerce@seznam.cz nebo navštivte http://www.utulek-kralupy.estranky.cz

Přidáno: 28.01.2015 11:16 | Belgický ovčák | Středočeský kraj

Více informací o plemeni Belgický ovčák

Povaha plemene

Plemeno belgických ovčáků je známé především díky celé řadě vynikajících povahových vlastností, které tyto psy předurčují nejen pro ochranu lidí a jejich majetku, ale také k řadě pracovních a sportovních uplatnění. Belgický ovčák je velice chytrý, učenlivý, vytrvalý a pracovitý. Je to také výborný obranář, takže jeho vztah k cizím lidem je velice odměřený a v případě potřeby dokáže být velice razantní, tvrdý a nekompromisní. V rodině je to citlivý a pozorný pes.

Popis belgického ovčáka

V případě belgických ovčáků se jedná vždy o středně vysoké a harmonicky stavěné psy s přiměřeně velkou hlavou a inteligentním výrazem. Plemeno se dělí na:

Malinois - krátkosrstý, barva srsti výhradně bledě rezavá s černými konečky chlupů. Bílé znaky jsou povoleny na prsou a prstech.

Groenendael - dlouhosrstý, barva srsti pouze černá, bílé znaky možné na prsou a prstech.

Tervueren - dlouhosrstý, barva srsti žlutá s uhlováním (je upřednostňována) nebo šedá s uhlováním, obě tyto možnosti s černou maskou.

Lakenois - středně dlouhá, suchá, vlnitá a „drátovitá" srst v bledě rezavé barvě s možným tmavším „uhlováním" v rámci masky a na ocase.

 

Více informací o plemeni Belgický ovčák