Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Baseti

Více informací o plemeni Baseti

Inzeráty plemene Baseti

Pro plemeno Baseti není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Baseti

Povaha plemene

Tento psí kamarád je vynikajícím a veselým společníkem. Baseti jsou také velice klidní až flegmatičtí psi a ve svém konání jsou trpěliví a vytrvalí. Baset svého pána miluje láskou, která vpravdě hraničí se závislostí a případné změny vlastníka nese velice těžce. Stejnou lásku, jakou věnuje svému pánu, věnuje i jeho rodině a dětem a vstřícný a trpělivý vztah má i ke všem případným dalším zvířatům. Baset má vynikající čich a zvláštní, velice hluboký hlas. Tito psi nejsou nároční na pohyb, ale jejich výcvik je pravou zkouškou trpělivosti.

Popis baseta

Nízkonohý, ale velice silný a mohutný pes s hlavou bloodhounda. Srst má baset krátkou, hustou a ne příliš jemnou. Povolené barevné variety: přípustné jsou všechny barvy. Kohoutková výška je jednotná pro psy i feny a činí 33 až 38 cm. Tělo baseta je v poměru k délce nohou extrémně dlouhé a silné, s hlubokým hrudníkem i bedry. Ocas má baset značně dlouhý, je nasazen tak, že vytváří dojem pokračující páteře a je nošen vzhůru - jeho tvar je šavlovitý. Nohy jsou jen minimálně dlouhé, mají silné kosti a výraznou svalovinu. Krk baseta je rovněž úctyhodně široký, s volnou kůží vytvářející laloky. Hlava je stejně jako tělo nepoměrně velká, dlouhá a štíhlá, nikoliv úzká. Baset má dlouhé, visící uši nasazené těsně pod linií očí. Jeho oči jsou zcela typické - mají kosočtvercový tvar, který psu dodává melancholický výraz. Oči jsou tmavé, nesmějí být žluté. Baset se průměrně dožívá 12 let.

Baset je vytrvalý a houževnatý lovecký pes, velmi důstojného vzhledu. Je nadán hlubokým, melodickým hlasem a v terénu je schopný neuvěřitelné výdrže. Má klidnou, laskavou a spokojenou povahu, není agresivní ani bázlivý.

Více informací o plemeni Baseti