Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Barbet

Více informací o plemeni Barbet

Inzeráty plemene Barbet

Pro plemeno Barbet není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Barbet

Barbet

Barbet je starobylé plemeno známé patrně už od 16. stol. Od této doby existuje v téměř nezměněné podobě. Barbet je lovecký pes, určený k aportování ulovené zvěře a k nahánění. Barbet miluje vodu a za zvěří se neváhá pustit i do velmi studených toků. Koupání a hrátky ve vodě patří k nejoblíbenější činnosti tohoto plemene. Barbet je oddaným společníkem svého pána a je velice přátelský i k ostatním lidem. Hodí se i k dětem. Pro svou nekomplikovanou, mírnou povahu je v současné době využíván i jako služební a lavinový pes. K základní péči o barbeta patří pravidelné kartáčování srsti celého těla, mytí bradky a zastřihování chloupků mezi polštářky na tlapkách a v okolí zvukovodu.

Povaha plemene

Povaha barbeta postrádá jakoukoliv komplikovanost - tito psi jsou živí, veselí, přátelští a poměrně snadno poddajní. Mezi důležité povahové vlastnosti barbeta patří také značná inteligence a schopnost snadno se učit novým věcem. Barbet se dobře cítí ve společenství více psů, k dalším zvířatům v rodině je tolerantní, je-li na ně zvyklý odmalička. K dětem mají psi tohoto plemene od přírody vynikající vztah, rodinu milují a touží být ve středu jejího dění - samotu naopak nesou velmi těžce. Jeho výchova není složitá, ale přesto je jí zapotřebí. Pokud barbet vycítí nejistotu a váhavost ve své výchově, rozhodne se obvykle nebrat svého pána a jeho požadavky vážně a začne si svůj život organizovat raději sám.

Popis barbeta

Středně velcí psi, jejichž typickým znakem je tzv. ovčí srst, která pokrývá také hlavu včetně obličejové části. Srst barbeta může být zvlněná, nebo kadeřavá, v každém případě ale hustá, dlouhá a rounovitá. Kromě toho, že zcela zakrývá oči, vytváří také specifickou bradku a knír. Barevné variety barbeta - černá, čistě šedá, různé odstíny hnědi a také „špinavě" bílá barva srsti. Kohoutková výška předpokládá u psů nejméně 54 cm, u fen alespoň 50 cm. Nejcharakterističtějším rysem těla je mírně konvexní linie hřbetu, přičemž bedra jsou silná a krátká. Ocas je nasazen nízce, je dlouhý a dole se hákovitě ohýbá nahoru. Nohy mají těžké kosti a jsou rovné. Na krátkém krku barbeta spočívá jeho kulatá a široká hlava, čenich je víceméně hranatý. Uši má barbet nasazeny zhruba ve výši očí, nebo níže. Jeho uši jsou dlouhé, visící směrem dolů. Oči barbeta jsou kulaté, v ideálním případě kaštanově hnědé. V průměru se dožívá 12 až 14 let.

Více informací o plemeni Barbet