Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Bandog

Více informací o plemeni Bandog

Inzeráty plemene Bandog

Štěňata- Bandog

Štěňata- Bandog

Štěnátka k prodeji. Narozena 7.1.2015 Odběr možný 7.3.2015 Rodiče s PP, štěňata ale bez PP. Volní 1 fenka a 3 psi. Budou odčervená, naočkovaná a s průkazem. Bandog je věrný přítel rodiny a má rád děti, které bezmezně ochraňuje. Jeho další kladnou vlastností je, že neútočí první. Neútočí bez důvodu. Bandog není a nesmí být agresivní pes. V přítomnosti svého pána se chová přátelsky k lidem.

Přidáno: 25.02.2015 09:34 | Bandog | Kraj Vysočina

Více informací o plemeni Bandog

Povaha plemene

V dnešní době známe plemeno bandog, jaké v 50. až 60. letech minulého století vykřížil veterinář Swinford v USA. Jeho záměrem bylo vyšlechtit psa silného a mohutného, dobrého obranáře a spolehlivého hlídače. V neposlední řadě bylo jeho úmyslem přes mohutnost a sílu vyšlechtit rodinného psa. Přes počáteční úskalí se mu toto nad očekávání povedlo. Bandog je věrný přítel rodiny a má rád děti, které bezmezně ochraňuje. Jeho další kladnou vlastností je, že neútočí první. Neútočí bez důvodu. Bandog nesmí být agresivní pes. V přítomnosti svého pána se chová přátelsky k lidem. Velkou škodou pro plemeno je, že se Dr. Swindorf nedožil delšího věku a nemohl ustálit povahové a exteriérové vlastnosti plemene.

Bandog je vyrovnaný, sebevědomý a dominantní pes. Nebojácný, ne však agresivní. Má silně vyvinutý ochranitelský pud vůči všem mláďatům, velmi silně lpí na dětech. Ačkoli v povaze bandoga není agresivita, v případě napadení jeho pána, rodiny nebo majetku zakročí velmi razantně a nekompromisně. V přítomnosti psovoda se chová přátelsky a vstřícně.

Bandog je ideální pes pro vyrovnaného a zkušeného psovoda. Je to ideální mazlíček a zároveň bodyguard. Potřebuje výchovu již od útlého věku. Avšak nesnese dril, násilné a surové chování od jeho pána vůči němu. Bandog je velmi učenlivý pes, nenáročný a poslušný, ale pouze v rukou zkušených kynologů, kteří dobře vědí, jak s takovými psy pracovat. Dokáže vyvinout velikou fyzickou sílu, je velmi hbitý a obratný. Patří mezi aktivní a velmi vytrvalé psy. Je schopný se postavit velmi silnému protivníkovi. Není u něho charakteristická bezdůvodná agresivita proti lidem. Jeho nesnášenlivost k jiných psům je třeba od maličkého štěněte vhodnou socializací usměrnit, aby nedocházelo ke konfliktům.

Více informací o plemeni Bandog