Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Balkánský honič

Více informací o plemeni Balkánský honič

Inzeráty plemene Balkánský honič

Pro plemeno Balkánský honič není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Balkánský honič

Balkánský honič ( Srbský honič)

Povaha plemene

Povahové vlastnosti balkánských honičů zcela logicky vycházejí z pracovního zaměření tohoto plemene. Ve Slovinsku, ale i jinde ve světě tito psi stále pracují ve smečkách, stopují a loví kance, jeleny nebo drobnou zvěř. Hodí se proto téměř výhradně pro ty zájemce, kteří dokážou silné lovecké pudy aalkánského honiče uspokojit aktivní loveckou praxí nebo alespoň nějakou její náhražkou. V rodině je balkánský honič milým, laskavým a přátelským psem, který ale udivuje svým temperamentem. Je také spolehlivý a velice oddaný.

Popis balkánského honiče

Na pohled hezké a klidně působící plemeno, vyzařující loveckou vášeň. Balkánský honič má krátkou a hustou srst a vyvinuté podsrstí. Vyskytuje se v následujících barevných variacích - zbarvení může přecházet od červené barvy až po rezavou, nebo se nalézá v různých odstínech žlutočervené barvy. Vždy je ale přítomen černý plášť nebo sedlo. Na hrudi jsou povoleny malé bílé znaky.

Psům je předepsána minimální výška 46 cm, fenám 44 cm. Balkánský honič je pes středního vzrůstu a jeho tělo je robustní a spíše delší. Hřbet se mírně svažuje k ocasu, hrudník je dobře vyvinutý a osvalený. Ocas balkánského honiče je silný, kratší délky s mírným zahnutím na konci. Hlava je v harmonickém poměru s tělem, je dlouhá a má výrazně zúžený čenich. Uši jsou dlouhé a svěšené, oči mají světlehnědou barvu a mandlový tvar. Na hlavě jsou umístěny mírně šikmo. Balkánský honič se dožívá v průměru 12 let.

Více informací o plemeni Balkánský honič