Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Anglický kokršpaněl

Více informací o plemeni Anglický kokršpaněl

Inzeráty plemene Anglický kokršpaněl

Anglický kokršpaněl - štěňátka

Anglický kokršpaněl - štěňátka

Anglický kokršpaněl - štěňátka zlatá a černá po exteriérově i povahově vynikajících rodičích. Pečlivý rodinný odchov, 26 let chovu, chovatelský servis plně zajištěn. Pouze do dobrých a laskavých rukou. Telefon 737 827 833 web: www.zlesnichchalup.cz email: nemec@razdva.cz

Přidáno: 28.01.2015 08:34 | Anglický kokršpaněl | Středočeský kraj

Anglický kokršpaněl-nádherná štěnata

Anglický kokršpaněl-nádherná štěnata

Angl.kokršpaněl-štěnata v atraktivním zbarvení,očkovaná,odčervená,ocásek upraven.Kluci-modrý bělouš s pálením a oranžový bělouš.Holky-černá s pálením a modrá bělouška s pálením.Rodiče výborného exteriéru a vyrovnané,neagresivní,milé povahy.Oba uvidíte.Kvalita,zdraví a kupní smlouva samozřejmostí.

Přidáno: 10.01.2015 17:26 | Anglický kokršpaněl | Pardubický kraj

Anglický kokršpaněl

Anglický kokršpaněl

Anglický kokršpaněl - štěňátka s PP zlatá a černá po exteriérově i povahově vynikajících rodičích. Pečlivý rodinný odchov, 25 let chovu, chovatelský servis plně zajištěn. Pouze do laskavých a dobrých rukou. Kontakty: nemec@razdva.cz, tel. 737827833, www.zlesnichchalup.cz

Přidáno: 07.01.2015 11:44 | Anglický kokršpaněl | Středočeský kraj

Anglický kokršpaněl vícebarevný s PP

Anglický kokršpaněl vícebarevný s PP

Ch.s.Idol's Heritage prodá štěňátka anglického kokršpaněla - modrý bělouš.Předpokládaný odběr únor 2015. Štěňátka z naší chovatelské stanice mají průkaz původu, k novým majitelům odchází řádně odčervená, očkovaná, čipovaná a socializovaná. Vyrůstají v rodině a ne v kotci. Chovatelský servis je samozřejmostí.

Přidáno: 03.01.2015 17:08 | Anglický kokršpaněl | Středočeský kraj

Štěňátka anglického kokršpaněle s PP

Štěňátka anglického kokršpaněle s PP

Nabízíme štěňátka anglického kokršpaněle s PP, narozená 6. 8. 2014, 2 fenky - oranžový bělouš, po výborných rodičích - oba vedeni výstavně i lovecky. Oba rodiče mají DKK 0/0, prcd PRA normal, FN clear. Matka Dafné Delf line (ZV II. cena) a otec Allert´s Hertog - "Sauro" (import ze Švédska), ZV a PZ v II. ceně. Otec - Junior Champion CZ, Champion SK, CZ, CZ Junior Kokr za rok 2013 - 3. místo. Štěňátka jsou odchována v rodinném domácím prostředí, odčervená, oočkovaná, očipovaná s vystaveným europasem a průkazem původu. Možno vést výstavně, lovecky i jako domácí mazlíček. V případě vážného zájmu a bližších informací mne kontaktujte.

Přidáno: 07.12.2014 14:48 | Anglický kokršpaněl | Jihomoravský kraj

Anglický kokršpaněl

Anglický kokršpaněl

Anglický kokršpaněl - štěňátka zlatá a černá po exteriérově i povahově vynikajících rodičích. Pečlivý rodinný odchov, 25 let chovu, chov. servis plně zajištěn. Pouze do dobrých a laskavých rukou. Více info na: www.zlesnichchalup.cz, e-mail nemec@razdva.cz, telefon 737 82 78 33.

Přidáno: 05.12.2014 12:15 | Anglický kokršpaněl | Středočeský kraj

Více informací o plemeni Anglický kokršpaněl

Odkud pochází Anglický kokršpaněl?

Původ Anglického kokršpaněla je nejasný. Nejmladší kořeny tohoto psa sahají do Britského království, kde byla vyšlechtěna současná verze tohoto plemene – odtud také přívlastek „Anglický“. Neví se však, odkud se do Británie dostali psi, ze kterých šlechtitelé Anglického kokršpaněla, lidově zvaného „kokr“, vyšlechtili. Existují dvě teorie, ani jedna ovšem nemá k dispozici žádné přímé důkazy. První teorie říká, že předci kokršpaněla přišli do střední a později i do západní Evropy spolu s migrujícími Kelty z oblasti dnešního Turecka nebo Balkánu již ve starověku. Druhá teorie říká, že předek kokršpaněla žil na Iberijském poloostrově (dnešní Španělsko) ještě před příchodem Keltů a migrující Keltové jej pak na lodích transportovali do dnešní Británie. Odtud je také odvozován původ názvu kokršpaněl – „span“ znamená ve starém kartagiňském jazyce králík. Divokých králíků bylo tehdy území dnešního Španělska plné. Výraz „spaniel“ se pak vžil pro psa, který králíky lovil. Výraz „Cock“ zase anglicky znamená „Sluka“, což je druh ptáka. V Anglii totiž našli pro kokršpaněla jiné využití – plašil ptáky, které pak ulovil ochočený Sokol. Ať to bylo jakkoliv, současný standard plemene byl jednoznačně vyšlechtěn v Anglii. První klub chovatelů kokršpanělů vznikl v Anglii již v roce 1885. Tehdy to však ještě byli psi různých velikostí a specializací. Později, na začátku 20. století se kokršpaněl podle velikosti a zaměření (plašení ptáků v houští nebo ve volném prostoru) začal dělit na tři linie: Špringršpaněl, Americký kokršpaněl a konečně Anglický Kokršpaněl.

Povaha Anglického kokršpaněla

Anglický kokršpaněl bývá obvykle charakterizován jako živý, optimistický a veselý pes. Většinou platí, že je to pes přátelský a přítulný, který miluje společnost, o samotě trpí. Také bývá velmi zvídavý a většinou následuje svého majitele všude, kam se hne. O Anglickém kokršpanělovi však také platí, že je to pes, který má rád odpočinek a pohodlí a je také velmi mlsný, takže pozor na překrmování a dostatek pohybu. Pokud má majitel psa sedavý způsob života, snadno si na něj zvykne i Anglický kokršpaněl a díky své mlsnosti by pak mohl začít rychle tloustnout.

Vzhled Anglického kokršpaněla

Anglický kokršpaněl má sportovní atletickou postavu. V kohoutku měří od 38 do 41 centimetrů a váží od 12,5 do 14,5 kilogramu. Oči mají hnědou barvu. Pro Anglického kokršpaněla jsou typické velmi dlouhé plandající uši, které jsou stejně jako tělo a ocas porostlé polodlouhou mírně zvlněnou srstí. V obličeji je srst krátká. Srst může mít různou barvu, nejčastěji se objevují různé odstíny hnědé nebo černé. Anglický kokršpaněl může být i černobílý, nikdy však celý bílý. U Anglického kokršpaněla nesmíme zapomínat na pravidelné stříhání srsti okolo ušních otvorů a také ušní otvory občas čistit. Anglický kokršpaněl totiž při nedostatečné péči o ušní otvory trpívá častými záněty zvukovodů. Anglický kokršpaněl se obvykle dožívá 13 let.

Více informací o plemeni Anglický kokršpaněl